01.

Think Focus: (Focus Gruplar)

Merak edilen konuda daha detaylı iç görüler elde etmek, araştırılan konu hakkında bariz bilinenler kadar, gizli kalan noktaları da ortaya çıkarmak ve bunların doğru analizlerine ulaşmak için deneyimli stratejist moderatörlerle yapılan kapalı grup toplantılarıdır.
02.

Think Ethno: (Etnografik Analiz)

Daha fazla kişisel olmak, tüketicilerin hassas noktalarını ortaya çıkarmak, müşterileri ile uzun vadeli ilişki kurmak isteyen tüm markalar için gerekli gözlem ve analiz yöntemidir.
03.

Think City: (İl DNA’sı)

İl bazlı etnografik araştırmalarla, kültürel, sosyal, yaşam biçimi farklılıklarını analiz ederek, markanızın hangi ilde, nasıl konumlandırılması, hangi ürün gamı ile ilerlemeniz, hangi mesajları ön planda tutmanız gerektiğini ortaya çıkardığımız kapsamlı araştırma yolculuğudur.
04.

Think Archie: (Arketipler)

Mark ve Pearson’un 12 ‘ye çıkardığı arketiplere, Faber and Mayer’ın 13. arketip olarak eklediği Shadow’u da dahil ederek, Aaker’ın marka kişilikleri ile örtüştürülerek, markanın yöneticilerin gözünde nerede durduğu ile tüketicileri gözünden nasıl algıladığının arasındaki ilişkinin analitiğini ortaya koyan araştırma metodudur.
05.

Think Creative: (Yaratıcı Tüketiciler)

Zihin Haritası, “Kontrollü Çatışma Yöntemi” ve T.A.T kart analizleri ile tüketicinin bilinçaltındakileri ortaya çıkardığımız ve marka performansına dönüştürdüğümüz yöntemdir.
06.

Think Online: (Online Satın Alma Yolculuğu)

Tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarının, onlarla birlikte yolculuğa çıkarak ve farklı metodolojilerle destekleyerek analiz edildiği ve markanın e-ticaret platformlarını geliştirecek önerilerle desteklendiği bir çalışmadır.
07.

Think Heuristic: (Online Bulgusal)

Bütçenin ve zaman çizelgesinin kısıtlı olduğu durumlarda, bir web sitesini, mobil uygulamayı veya ara yüzü hızlı bir şekilde değerlendiren ekibimizin, bu platformları iyileştirmek için gereken aksiyon adımlarını kısa sürede sunduğu pratik bir yöntemdir.
08.

Think Words: (Kelime Bulutu)

Tüketici perspektifinin ötesine geçmek ve içinde bulundukları kültürel bağlamı kodların ve işaretlerin gösterge bilimsel analizi yoluyla anlamak için kullanılan bir veri analiz tekniğidir.
09.

Think True: (True Detectives)

Düzenli analizlerle, tansiyonu hep yüksek kalan dizilerin kodlarının belirlendiği, marka işbirliklerine uygun hale getirildiği, hem içerik hem de fan yönetiminde destek verildiği, ya da marka reklamının tansiyonunun yükseldiği ve düştüğü anların tespit edildiği, marka mesajının netliği için yapılması gerekenlerin belirlendiği çalışmadır.
10.

Online Araştırmalar

a. Online Satın Alma Yolculuk Haritası

Tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarını, onlarla birlikte yolculuğa çıkarak, farklı metodolojilerle destekleyerek analiz ediyor. Markanızın e-ticaret platformlarını geliştirecek öneriler sunuyoruz.

i. Nasıl yapıyoruz: Online bağlandığımız tüketicilerle beraber siteniz ve benzer siteler içerisinde yolculuğa çıkıyoruz. Görüşmeleri kaydedip, semiyotik analizlerle en fazla odaklandıkları noktaları ve alanları analiz ediyoruz. Facecoding ile web siteniz ve e-ticaret siteniz içerisinde gezdikleri alanlarda hissettikleri duyguları analiz ediyoruz.

ii. UX tüketici deneyimini kategoriniz içerisinde analiz ediyor, kıyaslamalar ile sıcak ve acı noktaları tespit ediyoruz. Online sohbetlerle tüketicinin karar vermede etkilendiği dijital uyaranları ortaya koyuyor ve gelişim alanlarını tespit ediyoruz.

iii. İsterseniz daha geniş bir örneklemle kantitatif olarak datanızı analiz edip, bunu iş kanvası üzerinde sizinle paylaşarak sepet rakamınızı büyütecek aksiyon adımları ile destekliyoruz.

iv. En sık kullanılan alanlar:

1. UX testleri
2. Online alışverişçi analizleri
3. Online ticaret platformu konsept testleri
4. Online alışveriş yolculuğu analizleri

b. Online UX/UI Kullanıcı Deneyimi Araştırmaları

Bütçeniz ve zaman çizelgeniz çok kısıtlıysa, bir web sitesini, mobil uygulamayı veya arayüzü hızlı bir şekilde değerlendirmek için nesnel bir araştırma ekibine ihtiyacınız varsa, bulgusal değerlendirmeler mükemmel sonuçlar verecektir. Her katılım için özelleştirilmiş sıcak ve acı noktaları tespit eden ekibimiz, size uygulamalarını iyileştirmek için size özel aksiyon adımlarını kısa sürede sunacaktır.

 

a. Yaklaşımımız, öncelikle hedef kitlelerinizi belirlemekle başlar. Daha sonra uzmanlarımız ara yüzlerinizi ve analizlerini bağımsız olarak inceler. Ardından bulgular ve tavsiyeler, ekibiniz için kolay okunabilen bir raporda birleştirilir.

b. Baştan sona analizlerimize 5 ile 15 gün arasında hızlı dönüş alabilirsiniz.

c. Mobil uygulamalar, canlı web siteleri veya dâhili yazılım araçları için idealdir.

d. Üçüncü bir partinin nesnelliği, alternatif bakış açılarını sunar, iç ekip tartışmalarını çözmede yardımcı olur ve çevik bir atılım planı için idealdir.

Menü